Obrázok používateľa Milo Juráni Milo Juráni

Každý drobný zver má svoje nezameniteľné miesto v prírodnom systéme. Je platným hráčom, ktorý nemôže vypadnúť. Z hry by inak vyleteli ďalšie, možno viditeľnejšie a zaujímavejšie či viac dôležité články. Mechanizmus zvaný Príroda(!) inšpiruje človeka a navždy udáva isté obmedzenia, z ktorých sa našťastie nedá vymaniť. Tak je to aj v divadle. Divadlo sa musí hrať, na divadlo sa musí pozerať a o divadle je nutné písať. Každý tu má svoje miesto. Na tom je založený skromný divadelný svet, z ktorého sa (našťastie) tiež nie je možné vymaniť. 

Ja Mlok Milo teda deklarujem (napriek tomu, že som sa v minulosti upísal štúdiu prírodných vied) svoju taxonomickú príslušnosť divadlu (práve preto, že v súčasnosti som upísaný štúdiu divadelných vied) a rovnako deklarujem, že som druh, ktorý nikdy z divadelného prostredia neutečie. Odolávať budem aj vtedy, keď ma bude gniaviť prudko narušená rovnováha optimálnych podmienok. Svoju trúfalosť písať obhajujem zvedavosťou, skúsenosťou a s heslom: "Hurá do sedadiel čo sledujú svet!" začínam svoju mločiu púť. A skončím až vtedy, keď my Mlok(i) vyhynieme. To by ale bola skutočne malá divadelná kataklizma!

Rok narodenia: 
1987

Správy

Obrázok používateľa Milo Juráni

Škoda, že SND nie je SNG. Generácia 909,76 je aj kritikou aj poctou minulosti a knižnica Földváriovcov... do tej sa túžim zavrieť navždy.

Obrázok používateľa Milo Juráni

Odísť z "divadla" je teraz hlúpo ľahké. Vydržal som iba live koncert Iva Dimcheva. Chyba však nie je v slabej ponuke. Je to presne naopak.

Obrázok používateľa Milo Juráni

Výstava Hidden curriculum v Tranzite kritizuje hierarchie vo vzdelávaní, aj to kam vedú. Prednášky zas premýšľajú možnú zmenu. Dobré vidieť.

Obrázok používateľa Milo Juráni

Div.Thália_Ke_Teror: O hru nejde, tá je tá istá čo v DJZ Prešov. No Emese Vasvári by som copy/paste do SND aj s Attilom Menszátor Héreszom.

Obrázok používateľa Milo Juráni

S.Kúdeľová_ AUTOCORRECT: Neprispôsobiví, no normalizovaný (corr_fail). Téma! Len video, telo a diktát zdravého pomela sú priveľmi framforce.

Obrázok používateľa Milo Juráni

KomedieČeská..._SKD Martin: "Ó, jak já jsem člověk náramně šťastný." Smrť? Nemení nič. Bohatec Mišura "si ide" do konca. Desivo sympatické.

Obrázok používateľa Milo Juráni

Kopanec_DJP Trnava: O dnešku, filmový tok, dobrý hip hop a... pár večných stereotypov. Bad villagers budú slnečnicové semä lúskať navždy.✔

Obrázok používateľa Milo Juráni

RoboŠvarc_Entartete Kunst_DotGallery: Zvrhlé umenie nie je zvrhlé. Zvrhlé je nezvrhlé + veľkolepý dadalóg Huga Balla! To si raz doprajte.

Obrázok používateľa Milo Juráni

Ch. Balme:ÚvodDoDivadelnejVedy_Hľadá oodpovede "na otázky adeptov štúdia, ako aj absolventov prvého stupňa." No a druhého. A tretieho. A...

Obrázok používateľa Milo Juráni

NocDivadiel18: nezávislé subjekty vo výkladoch OD Dunaj. divadelné inštalácie k Novembru 89 a netradičná kooperácia. keď má akcia zmysel.

Stránky