More filmov na MFFK Febiofest 2017

Kino LumièreKino MladosťKino Klap...
Viac

Medzinárodný filmový festival klubov preruší všetky pôsty bohato prestretým stolom plným filmov. Fanúšikov "krátkometráží" zahltí v súťaži krátkych filmov s názvom V strede Európy. Hlavnou lahôdkarkou sa ale stane Agnieszka Holland, ktorá do Bratislavy pribehne rovno z Berlinale aby tu predstavila svoj najnovší film Cez kosti mŕtvych. 

Umelecký druh: 

Irán v Lumière

Kino Lumière
Viac

Po šiesty krát si v Bratislave pripomenieme, že iránsky film prežíva jedno z najlepších období.

Ak by aj toto vágne tvrdenie neplatilo, Festival iránskych filmov ponúkne minimálne nasledovné:

To najlepšie z iránskej kinematografie.
Možnosť začudovať sa nad celkovou rozmanitosťou trhu (od kvázi dokumentu až po veľmi krátke formy).
Preniknúť prostredníctvom filmov do identity ľudí a krajiny, ktorá vyvoláva isté kontroverzie.

Umelecký druh: 

KADU neni Kakadu...

Kino Lumière
Viac

...je to Kabinet Audiovizuálnych divadelných umení. Názov možno zavádza. Vytvára pociť, že ide o niečo veľmi obskúrne a preteoretizované, no realita je našťastie banálnejšia (v pozitívnom zmysle). Seminár KADU, ktorý je tento rok venovaný pamiatke Shakespeara pritiahne do Bratislavy zaujímavé osobnosti a veľa premietania. Premietať divadlo na plátno síce je ako lízať zmrzlinu cez sklo, ale aj to je lepšie ako nelízať vôbec... Z programu si vyberám Utorok 6. 12. - od Masterclassu scénografky Pirosky É.

Umelecký druh: 

Lumière opäť otvára

Kino Lumière
Viac

Po dlhšej odmlke, ktorú spôsobila rekonštrukcia priestorov, budete opäť môcť navštevovať kino Lumière. Renovácia nepriniesla iba kozmetické zmeny, ale sľubované je aj „zlepšenie percepčných podmienok diváka“.

Ak by ste si už aj nevšimli vyššiu kvalitu zvuku, zdigitalizovanie sály K3 a nové toalety, určite oceníte kvalitu nových sedadiel, na ktorých sa vám budú náročné zápletky sledovať zas o čosi lepšie. Lumière sa vracia v tradičnej kvalite, s lepšou vizážou a plným jesenným programovým listom. 

Umelecký druh: 

Týždeň slovenského filmu

Kino Lumière
Viac

Druhý ročník týždňového festivalu slovenských filmov je dôkazom, že slovenský film už viac nie je Columbova žena, ale nový pojem! Sedem dní, každý deň tri unikátne projekcie, to už je fakt slušné číslo. Ak vám niečo z toho minulý rok ušlo, nenechajte si to znova ujsť, keď je to takto pekne pokope.  

Umelecký druh: 

Japonský filmový festival

Kino Lumière
Viac

Festival, ktorý prináša prierez Japonskou filmovou tvorbou, každý rok nenápadne prepláva pri svojich stabilnejších, starších a najmä obľúbenejších bratoch. Práve tento prierez, však zväčša prináša celkom špecifické zážitky. Japonská kinematografia preniká hlboko do vnútra človeka a svojsky, veľmi neeurópsky reflektuje rôzne javy spoločnosti.


A vraj Nová dráma, veď už má 10 rokov!

A4 - Priestor súčasnej kultúryMestské divadlo P. O. HviezdoslavaŠtúdio 12Slovenské Národné DivadloAstorka Korzo´90Kino Lumière
Viac

Aj vás trápi, ako je možné, že Nová dráma je stále nová, aj keď ju tu máme už 10 rokov? A aj vy chcete zistiť, kto je to ten nový dramaturg a aká je nová dramaturgia? Odpovede sú na dosah ruky. 10. ročník festivalu Nová dráma ich bude rozdávať plným priehrštím nielen v rámci programu (checkuj 9 súťažných inscenácií), ale aj pomimo v rámci konferencie o novej dramaturgii či inscenovaného čítania úryvkov z pätice víťazných textov súťaže Dráma. 

Filmový mág Federico Fellini

Kino LumièrePálffyho palác
Viac

Každý kto má rád staré filmy (či aspoň filmy ako také), by si nemal nechať ujsť minifestival filmov Federica Felliniho v Kine Lumière, ktorý je organizovaný na počesť 20. výročia smrti slávneho režiséra.

Dva dni pred filmovým maratónom (25.11.) sa v Pálffyho paláci uskutoční aj koncert filmovej hudby Nino Rota a Federico Fellini, stretnutie dvoch legiend, kde vystúpi Pierluigi Ruggiero Quartetto z Talianska

La dolce vita v kine Lumiére, priatelia!

MFF Bratislava (15. ročník)

Kino LumièreKino MladosťKino NostalgiaKino Film EuropeBatelier
Viac

Filmový festival počas 6 dní prinesie výber zo svetových filmových festivalov, ako aj všeličo z domácej kinematografie. V sekcii Pocta sa zoznámime s dánskym režisérom Bille Augustom, Focus bude zameraný na izraelský film... Bohatý program aj s dátumami a časmi nájdete nižšie.


FFI – Filmový festival inakosti

Kino Lumière
Viac

5 dní festivalu ponúkne predovšetkým zaujímavé filmové snímky na tému LGBTI (odporúčam: Liberace!, Život Adèle, Persona, V mene... ). Pre záujemcov o problematiku sú však pripravené aj sprievodné podujatia – workshopy, panelová diskusia, divadelné predstavenie súboru No Mantinels, či prezentácia novej knižky Evy Filovej Eros, sexus a gender v slovenskom filme.Poetická jeseň s Ars Poeticou

A4 - Priestor súčasnej kultúryKino Lumière
Viac

Už tradične sa tento event kryje s Áčkom, no ale nie len študentskými filmami je človek živý. Ars Poetica má síce trochu gýčový vizuál, avšak veríme a zo skúseností vieme, že obsah bude stáť za to. Teda, hlavne pre poéziomilov, ktorí nemajú predsudky voči zahraničným recitátorom. Ale aj pre tých ostatných tam bude čosi - filmy (napr. Pena dní či animáky z Festanče) a koncertíky (Saténové ruky a iné šiši názvy sú v programe). No holt, treba sa občas aj kultivovanej zábave povenovať...

Subscribe to RSS - Kino Lumière