Jelinek pod jedličkou - čítanie z divadelnej hry BRIGITTA

Mestská knižnica v Bratislave
Viac

Tesne pred vianocami čaká Bratislavu posledný vcelku nenápadný divadelno-literárny event.

Nie, Elfriede Jelinek Bratislavu aktuálne nenavštívi. Ale tak ako je ona známa tým, že čerpá z cudzích literárnych diel , tak sa jedna bratislavská autorka podujala využiť motívy a citácie z jej románu Milenky, aby ich spracovala do vlastnej divadelnej hry.

 

Umelecký druh: 

Prepíš divadlo... DRÁMA 2016

Divadlo
Viac

Je tu opäť ponuka, ktorá sa neodmieta.

Ak nemáš ego ako lego, pošli svoje texty do súťaže DRÁMA. Aj tak všetci túšime, že ich máš plný šuflík. Môže sa stať, že nič nevyhráš, ale zas... Finalisti sú zväčša traja. To je celkom veľká pravdepodobnosť, nie?

Súťaž, ktorú vyhlasuje Divadelný ústav s Činohrou Slovenského národného divadla je na Slovensku jedinečná. Keď už neskončíš na javisku, skončíš v zborníku. A to už na teba história isto nezabudne!

Uzávierka je 31. 01. 2017.

Umelecký druh: 

Dobré raňajky sú BRaKfast

Goetheho inštitút
Viac

Vo štvrtok raňajkujeme v Goetheho inštitúte. BRaK nám tentoraz predstaví Nikolu Richter, zakladateľku vydavateľstva mikrotext. To sa špecializuje na eBooky a aktuálne literárne texty, nemecké, ale aj preklady diel z arabčiny, tvorbu utečencov, kritických bloggerov a autorov z Blízkeho východu.

Pre všetkých, ktorých zaujímajú aj iné literárne svety.

Umelecký druh: 

Noc literatúry

Bratislava všelikde
Viac

Už po ôsmykrát môžete stráviť noc v objatí krásnej literatúry, ale aj literatúry faktu, prejsť sa s ňou po zaujímavých miestach v Bratislave, stretnúť známe osobnosti a fantazírovať o skutočných i neskutočných svetoch. Čakajú vás Žítkovské bohyne, Americký cisár, Geniálna priateľka, Sladká vrahyňa, Robo Roth, Božidara Turzonovová, Szidi Tobiasz a mnohí ďalší/mnohé ďalšie. 

Umelecký druh: 

Poriadny Literárny cirkus

A4 - Priestor súčasnej kultúry
Viac

Prídu Lasica a Saténové ruky do A4-ky a Bagala sa ich pýta... Nie, nie je to žiadny prvoaprílový žartík, ale aj humor určite bude, keď sa v A4-ke stretnú Lasica s Mitanom a Janovicom a Štrpkom a Vadasom a Klimáčkom a Jančekom a Haugovou a Urikovou a... Mimoriadne vysoká koncentrácia literátov na meter štvorcový, vstup na vlastné riziko, ale zato dobrovoľný!

Umelecký druh: 

DADA BRAKarneval

KC Dunaj
Viac

"Píšem manifest a nechcem nič a predsa určité veci vravím a som z princípu proti manifestom tak, ako som aj proti princípom" - to je motto dadaistického karnevalu, ktorého jediným zmyslom je nemať žiadny zmysel a čo najabsurdnejšie, najbizarnejšie, najnelogickejšie a najsurreálnejšie osláviť výročie dňa, kedy Tristan Tzara prestal tárať a začal písať manifest. A propos, najlepšie dada masky budú odmenené!

Umelecký druh: 
Subscribe to RSS - Literatúra