More filmov na MFFK Febiofest 2017

Kino LumièreKino MladosťKino Klap...
Viac

Medzinárodný filmový festival klubov preruší všetky pôsty bohato prestretým stolom plným filmov. Fanúšikov "krátkometráží" zahltí v súťaži krátkych filmov s názvom V strede Európy. Hlavnou lahôdkarkou sa ale stane Agnieszka Holland, ktorá do Bratislavy pribehne rovno z Berlinale aby tu predstavila svoj najnovší film Cez kosti mŕtvych. 

Umelecký druh: 

História japonskej animovanej kinematografie – Manga neni Sushi!

Diera do sveta
Viac

V Diere do sveta v Liptovskom Mikuláši riešia vysoko špecifické témy. Jednou z nich je aj história kinematografie. Bližšie teda história animovanej kinematografie. Ešte konkrétnejšie história japonskej animovanej kinematografie. Zaručujeme vám, že samuraj z japonského animáku by vám usekol hlavu skôr, než by ste stihli zložený názov vysloviť. Možno preto vymysleli aj skrátený výraz "anime".

Akými peripetiami si anime prešlo, než sa dostalo na plátno? Kedy sa začalo anime masívne šíriť? Aký je dnes trend? Na tieto otázky prinesie odpoveď Peter Kolesík.

Umelecký druh: 

Irán v Lumière

Kino Lumière
Viac

Po šiesty krát si v Bratislave pripomenieme, že iránsky film prežíva jedno z najlepších období.

Ak by aj toto vágne tvrdenie neplatilo, Festival iránskych filmov ponúkne minimálne nasledovné:

To najlepšie z iránskej kinematografie.
Možnosť začudovať sa nad celkovou rozmanitosťou trhu (od kvázi dokumentu až po veľmi krátke formy).
Preniknúť prostredníctvom filmov do identity ľudí a krajiny, ktorá vyvoláva isté kontroverzie.

Umelecký druh: 

Scandi 3: filmový severák bude fúkať!

Bratislava
Viac

Keď sa povie severská filmografia zväčša si predstavíme zimu, tmu, fjordy, rozcuchané blonďavé hlavy alebo prinajmenšom tvár plešatého detektíva, ktorý ako vlk samotár blúdi medzi rôznymi psychicky deformovanými postavičkami.

Prehliadka súčasného severského filmu SCANDI, ktorá sa koná bude konať už po tretí raz, nás z tejto predstavy neoslobodí. Našu severskú obrazotvornosť, však zaiste rozšíri o ďalší rozmer. Prečo nie sme konkrétni? Program je zatiaľ veľmi dobre utajený.Jedno je ale isté. VEĽKÝ VÝSKYT FILMOVÝCH ČUDÁKOV 100% ZARUČENÝ!!! 

 

Umelecký druh: 

Pozrite si film na Áčku

FTF VŠMU
Viac

Áčko je festival študentských filmov. Znamená to dve veci. Sály sú plné budúcich a súčasných hviezd slovenského filmu. Je preto trochu zložitejšie dostať sa dovnútra. Preto si nachystajte deky, spacáky a stany. Budete kempovať pred vchodom. Ale čo to je výmenou za pocit, že ste práve pri čakaní prehodili pár zdvorilostných slov s budúcim držiteľom Oskara, Českého leva alebo aspoň hlavnej ceny festivalu Áčko.

Umelecký druh: 

Lumière opäť otvára

Kino Lumière
Viac

Po dlhšej odmlke, ktorú spôsobila rekonštrukcia priestorov, budete opäť môcť navštevovať kino Lumière. Renovácia nepriniesla iba kozmetické zmeny, ale sľubované je aj „zlepšenie percepčných podmienok diváka“.

Ak by ste si už aj nevšimli vyššiu kvalitu zvuku, zdigitalizovanie sály K3 a nové toalety, určite oceníte kvalitu nových sedadiel, na ktorých sa vám budú náročné zápletky sledovať zas o čosi lepšie. Lumière sa vracia v tradičnej kvalite, s lepšou vizážou a plným jesenným programovým listom. 

Umelecký druh: 

RICHARD III. - divadlo v kine

Bratislava CINEMAX
Viac

Divadlo v kine?

Divadelné predstavenie londýnskeho divadla Almedia Theater môžete vidieť vďaka prenosu po celom svete, aj v Bratislave dnes o 19:00. Historická hra Richard III. s Ralphom Fiennesom v role najznámejšieho Shakespearovho zloducha a s Vanessou Redgrave v úlohe kráľovnej Margaret trvá neuveriteľným 190 minút, tak dúfame, že to bude zážitok! 

 

Umelecký druh: 

Sloboda pod nákladom

Kino Mladosť
Viac

Do kín prišiel nový film Pavla Barabáša s názvom Sloboda pod nákladom. Každý nový dokument tohto znamenitého filmára je udalosť a zrejme tomu nebude inak ani pri snímnke o tatranských nosičoch. Videli sme kamzíky, medvede, vlky. Teraz prišiel čas pozrieť sa na portréty jedinečných ľudí, ktorí nechávajú na štítoch najnižších svetových veľhôr pot, krv a najmä srdce. V dokumentárnom filme Pavla Barabáša Sloboda pod nákladom spoznáme najstaršiu generáciu nosičov, ktorí zásobujú vysokohorské chaty. Tatry sú ich poslednou rezerváciou. Barabáš ich stihol zachytiť.

Umelecký druh: 

Mladé Štyri živly

Banská Štiavnica
Viac

Filmový seminár Štyri živly oslavuje osemnástku a na prahu dospelosti nesporne prekvitá! V rozpuku mladosti prinesie tému mladosť aj v rámci svojho osemnásteho programu. Od Fanny a Alexandra cez Indiánske leto po Môj svet je disko, projektory sa už žhavia, Banská Štiavnica tomu celému poskytne výborné zázemie, filmárikovia a filmušky, hor sa tam!

Umelecký druh: 

Kundy vyšívajú na Fest Anči

Stanica Žilina-Záriečie
Viac

Okrem toho, že si cez víkend ešte určite stihnete užiť kopec animákov, animátorov, sprievodné podujatia ako karaoke a storytelling + živé kreslenie a kopu ďalších skvelých vychytávok na festivale animácie Fest Anča, určite si nenechajte ujsť workshop radikálneho vyšívania s Kundy Crew, bude to vtipné, skvelé na jemnú motoriku a tiež angažované. Vyšívaniu zdar!

Umelecký druh: 

Týždeň slovenského filmu

Kino Lumière
Viac

Druhý ročník týždňového festivalu slovenských filmov je dôkazom, že slovenský film už viac nie je Columbova žena, ale nový pojem! Sedem dní, každý deň tri unikátne projekcie, to už je fakt slušné číslo. Ak vám niečo z toho minulý rok ušlo, nenechajte si to znova ujsť, keď je to takto pekne pokope.  

Umelecký druh: 

Stránky

Subscribe to RSS - Film