Synonymá: 
SND

A vraj Nová dráma, veď už má 10 rokov!

A4 - Priestor súčasnej kultúryMestské divadlo P. O. HviezdoslavaŠtúdio 12Slovenské Národné DivadloAstorka Korzo´90Kino Lumière
Viac

Aj vás trápi, ako je možné, že Nová dráma je stále nová, aj keď ju tu máme už 10 rokov? A aj vy chcete zistiť, kto je to ten nový dramaturg a aká je nová dramaturgia? Odpovede sú na dosah ruky. 10. ročník festivalu Nová dráma ich bude rozdávať plným priehrštím nielen v rámci programu (checkuj 9 súťažných inscenácií), ale aj pomimo v rámci konferencie o novej dramaturgii či inscenovaného čítania úryvkov z pätice víťazných textov súťaže Dráma. 

Hosťovanie pražského Národného divadla v SND

Slovenské Národné Divadlo
Viac

Tešiť sa môžeme aj na tradičné víkendové hosťovanie pražského Národného divadla v SND. Dušan Pařízek režíroval Havlovu ZÁHRADNÚ SLÁVNOSŤ, do hlavných úloh obsadil Martina Pechláta, Evu Salzmannovú a Vladimíra Javorského. Druhým ťahákom je UJO VÁŇA v réžii Michala Dočekala (viac o inscenácii sa dočítate v článku Pražská Čechoviáda v  časopise KOD 5/2013).

Bratislava v pohybe

A4 - Priestor súčasnej kultúrySlovenské Národné DivadloDivadlo Nová scénaDivadlo elledanse
Viac

Myslím si, že program 17. ročníka bratislavského festivalu tanečného umenia bude naozaj stáť za to. Ja osobne som zvedavá najmä na vychýrený belgický súbor Ultima Vez so svojím predstavením What the Body Does Not Remember. A za slovenskú časť programu určite odporúčam najnovšiu inscenáciu Debris Company - EPIC, pri ktorej si prídu na svoje (nielen) milovníci Brechta.

...čaká nás vzrušujúca tanečná jeseň... snáď.

Modrý salónik - diskutujeme inak

Slovenské Národné Divadlo
Viac

Namiesto o literatúre, filozofii a umení budeme s Michalom Havranom kriticky diskutovať o spoločensko-politických témach. Bude nám asi chýbať jeho nefalšované francúzske r, ale kvalite podujatia to isto neublíži. Najbližšie si poklebetíme o verejnom priestore, tak príď, milý občan, bude to aj o tebe.

Boj černocha so psami v SND

Slovenské Národné Divadlo
Viac

Neprofesionálni divadelníci z liptovskomikulášskeho divadla Gasparego sa popasovali s Koltésovým textom na profesionálnej úrovni, ich inscenácia je rozhodne hodná dosák nášho národného stánku umenia. S Bojom vyhrali boj o cenu za tvorivý čin roka na lanskej Scénickej žatve a teraz ním prichádzajú zahájiť novú divadelnú sezónu. Oplatí sa vyskúšať.

Debaty v Modrom saloone

Slovenské Národné Divadlo
Viac

SND otvorilo svoje doteraz verejnosti utajené zákutia a pozýva na pravidelné večery v Modrom salóne. Diskusie so salónnym filozofom Michalom Havranom stoja za to, lebo po a) aj keď občas nerozumiete, Michalova francúzština je med pre uši, po b) môžete potom v hogo-fogo kruhoch trúsiť rozhľadené poznámky o postapokalyptických motívoch v kľúčových dielach nejakého kľúčového autora a po c) lebo je to asi tisíckrát lepšie, než sedieť doma a obhrýzať si nechty. A často aj vtipnejšie.

Najbližšia téma: Poetické funkcie pamäti - od Yatesovej k Bachelardovi. 

Národný cintorín

Slovenské Národné Divadlo
Viac

Seriálová klasika komerčných televízií je na nevydržanie, prípady majora Zemana sa dookola točiť nedajú, treba sa preto popozerať po seriálových novinkách. Ak nemáte chuť podporovať pobúrenie slovenských vinárov a nepotrpíte si na búrlivé emócie plné falošného života, skočte si do divadla.

Martinský cintorín je jedinečný divadelný sitkom, ktorý oživí národných buditeľov a konfrontuje ich s realitou dneška. Či už v Národnom, alebo priamo v SKD Martin s atmosférou grátis, treba to vidieť!

Subscribe to RSS - Slovenské Národné Divadlo