Lipa spieva Lasicu je PASÉ!

KC Dunaj
Viac

Nové ikony chcú nové projekty. The Best Off (Roth plus Šarišský) sľubuje nevšedené spojenie slova a hudby.

Znie to ako klišé? To istotne. Ale myslím, že dvojica Robert Roth a Vladimír Šarišský sľubuje, že to ako Cliché (tá skupina) nebude. Ťažko ale tušiť, ako to celé bude vyzerať, lebo režisér Juraj Bielik okrem všeobecného popisku zatiaľ žiadne detaily nezverejnil.

Neostáva teda nič iné ako prijať mačku vo vreci a utekať do Dunaja (nie tá rieka). 

Umelecký druh: 

Vrtieť psom nestačí...

KC Dunaj
Viac

Ak by ste túžili stretnúť niekoho z Mlokov, môže sa vám to okrem divadelných večierkov podariť aj na prednáške o digitálnych médiách Vrtieť webom – informácie v ére digitálnych médií.

Na prednáške spojenej s diskusiou, s účasťou popredných odborníkov Miroslavy Kernovej, Petra Lupača, Dušana Ondrušeka, sa zrejme o týchto fenoménoch digitálnej doby dozvieme úplne všetko. Naučiť sa, ako šíriť hoax a manipulovať čitateľov, je dôležitá pomôcka pre zvýšenie čítanosti na každom webe. A podľa anotácie pritom možno ešte spoznáme aj kus seba... Ideme.

Umelecký druh: 

DADA BRAKarneval

KC Dunaj
Viac

"Píšem manifest a nechcem nič a predsa určité veci vravím a som z princípu proti manifestom tak, ako som aj proti princípom" - to je motto dadaistického karnevalu, ktorého jediným zmyslom je nemať žiadny zmysel a čo najabsurdnejšie, najbizarnejšie, najnelogickejšie a najsurreálnejšie osláviť výročie dňa, kedy Tristan Tzara prestal tárať a začal písať manifest. A propos, najlepšie dada masky budú odmenené!

Umelecký druh: 

Festival slobody

A4 - Priestor súčasnej kultúryKC DunajDK DúbravkaRTVS
Viac

Ústav pamäti národa organizuje multižánrový festival, ktorého hlavným cieľom je pripomenúť obdobie totality na Slovensku. Súčasťou programu festivalu je séria filmov a dokumentov v DK Dúbravka, divadelné predstavenia v A4 (Vnútro Vnútra Divadla SkRAT a Přelíčení pražského súboru OLDstars), dve výstavy (fotografií aj ilustrácií) a dikusia Naša cesta ku slobode s osobnosťami, ktoré pripseli k pádu komunizmu  na Slovensku, v Čechách, Poľsku, Maďarsku a Nemecku.

Filmová časť programu s diskusiami sa presunie neskôr aj do Nitry, Ružomberku a Košíc.

Pančlajn

KC Dunaj
Viac

Jesenná depka? Preč s ňou. Samo Trnka si vymyslel nový formát a zavolal si doň samých vtipných chlapíkov, ktorých poznáte z Cynickej obludy, Silných rečí, Na facku, Od veci_FM, či českej show Na stojáka, takže sa treba pripraviť na smiechový bruchabôľ. Navyše nepôjde o lacné, stokrát recykolvané vtipy, ale humor hodný aj onakvejších uší a intelektov. 

Subscribe to RSS - KC Dunaj