Persona

Divadlo Aréna
Persona | Petra Vajdová (Foto: Marek Moučka)Persona | Petra Vajdová (Foto: Marek Moučka)Persona | Petra Vajdová (Foto: Marek Moučka)Persona | Petra Vajdová (Foto: Marek Moučka)

Prvým spoločným filmom Ingmara Bergmana a jeho neskoršej múzy Liv Ullmannovej bola psychologická dráma <span style="font-style: italic;">Persona, z roku 1966. Film je režisérovou úvahou, v ktorej konfrontuje svet umenia s krutou realitou.

Dve ženské postavy &ndash; herečka Elisabeth Voglerová a opatrovateľka Alma bývajú často považované za jednu osobu, o čom svedčí aj svetoznámy detailný záber z filmu na dve polovice ženskej tváre, spojené do jednej, ktorá symbolizuje postupné osvojenie si identity silnej umelkyne submisívnejšou zdravotnou sestrou.

Mladý režisér Tomáš Procházka, spolu s herečkou Petrou Vajdovou prinášajú súčasnú interpretáciu Bergmanovho textu, po výrazných autorských zásahoch, ktoré z diela vytvorili intímnu monodrámu &ndash; spoveď ženy. Herecký koncert v komornom priestore LOFT Aréna ozvláštňujú filmové projekcie pohrávajúce sa s maskami postáv a zdôrazňujú rozpoltenosť človeka &ndash; ženy, v dnešnom svete.

Inscenácia vzniká v spolupráci s o.z. 9múz, vďaka finančnej podpore Fondu na podporu umenia.

UPOZORNENIE:&nbsp;Odporúčame pre divákov starších ako 18 rokov.

(Text zo stránky www.divadloarena.sk)

Tvorivý tím
Umelecký druh: 
Žáner: 
0
Vaše hodnotenie: Žiadne