ZRUŠENÉ! Z očí do očí 2: Veronika a Lýdia

Samson (účinkujú a tvoria: Veronika Pavelková a Lýdia Petrušová)Hola Madrid (účinkuje: Lýdia Petrušová)O+R+Katéter (réžia: Veronika Pavelková)

Keďže sme v posledných dňoch svedkami pomerne pekných dní a zajtra sa má počasie ešte o niečo zlepšiť, prekladáme diskusiu s Veronikou Pavelkovou a Lýdiou Petrušovou na nejaké menej vydarené dni. Ak ste sa na zajtrajšie posedenie chystali, mrzí nás to, ale takýto zásah vyššej moci sme neočakávali. Akonáhle budeme vedieť, na aký termín diskusiu preložíme, informáciu zverejníme. (za redakciu MLOKi Matej Moško)

Plán na sobotu

  • 12:30 - Diskusia Z očí do očí s Veronikou PavelkovouLýdiou Petrušovou
  • 14:30 - obed (prípadne aj s vybranými mlokmi)
  • 16:00 - Desatoro v SND

V sobotu budú v esendé premiérovať Desatoro. Hustota nádejných a nájdených režisérov na jednu inscenáciu je v tomto projekte taká vysoká, že pritiahne do divadla asi aj nazarytejších odporcov Národného divadla. Začína to však až o štvrtej, isto ste sa už zamysleli (rovnako ako aj ja), čo so zvyškom takej krásnej soboty? Na poriadny výlet do prírody toho času dosť nebude, na dlhý ranný spánok je toho času zasa až priveľa. Preto sme si spoločne so Štúdiom 12 povedali, že na tento nemožný čas nasadíme MLOKi a diskusiu o divadle.

Veronika Pavelková s Lýdiou Petrušovou "sú združením dvoch žien, aj keď združenie si hovoria iba preto, lebo to znie dôstojne". Takto sa dve divadelníčky samé označili v propagačnom texte k inscenácii Samson. Od premiéry je to už viac než rok a medzičasom sme už videli Lýdiu Petrušovú napríklad aj v inscenácii ¡Hola, Madrid! a Veroniku Pavelkovú zasa niekoľkokrát ako producentku, režisérku, či autorku textov k inscenáciám v divadle Elle Danse. Ako a či sa vyvíja ich združenie bude však iba jedna z otázok. Našou témou je hlavne „Vízia tvorcu vs. divadelná realita“. Myslíme si preto, že spojením pohľadu od režisérky, producentky, manažérky, autorky textov, performerky, herečky a bábkoherečky sa dopracujeme k odpovedi na to, ako to naozaj je.

Bibliografický záznam: Moško, Matej. ZRUŠENÉ! Z očí do očí 2: Veronika a Lýdia. MLOKi - mladí o kultúre inak [online]. Bratislava: Kultúrny spolok MLOKi, 2014. [cit. 1.10.2020]. ISSN 1339-8113. Dostupné z http://www.mloki.sk/node/195.