Z očí do očí s Mlokmi: Lýdia Petrušová a Veronika Pavelková

Sme združením dvoch žien, aj keď združenie si hovoríme iba preto, lebo to znie dôstojne.“ (z textu k inscenácii Samson)

Lyd aj Veronika žijú divadlom a divadlo žije nimi. Sú vo vzácnej symbióze. Autorky textov, (bábko)herečky, režisérky – performerky, každá samostatne i obe spoločne tvoria intímne inscenačné výpovede, v ktorých obnažujú svoje duše až na kosť. Všetci, ktorí videli Samsona, Čudnú ženskú, či najnovšiu inscenáciu Mama ma má_ _ _ _, vedia, aké dôverné môže byť ich divadlo. Kúsky svojich životov skladajú do fascinujúcej mozaiky. A my sa ako zvláštni voyeuri chodíme na ne pozerať, lebo ich výpovede sú nám čímsi blízke. Ale je to vôbec divadlo(m)?

Budeme sa ich pýtať PREČO a AKO to všetko vzniklo a vy sa môžete pýtať s nami na všetko čo vás zaujíma a čo by ste o nich chceli vedieť. Príďte na diskusiu, ktorá bude vďaka Lyd a Veronike určite nevídaným zážitkom. Spovedať za Mloki ich bude Katarína Cvečková a Lucia Lejková.

Bibliografický záznam: Šnircová, Zuzana. Z očí do očí s Mlokmi: Lýdia Petrušová a Veronika Pavelková. MLOKi - mladí o kultúre inak [online]. Bratislava: Kultúrny spolok MLOKi, 2015. [cit. 24.11.2020]. ISSN 1339-8113. Dostupné z http://www.mloki.sk/node/316.